„ძალიან დიდი ტკივილია! იმედს მაინც არ ვკარგავ!“ - გიორგი უშიკიშვილი
ფოლკლორისტი გიორგი უშიკიშვილი ფეისბუკის პირად გვერდზე შოვში, სტიქიის ზონაში დაკარგული  გენადი (გენო) სულთანიშვილის ფოტოს აქვეყნებს და იმედს გამოთქვამს, რომ იქნებ სადმე ცოცხალი იპოვონ.
„გენადი (გენო) სულთანიშვილი. სოფელ გლოლის მკვიდრი. უშუალოდ სტიქიის ეპიცენტრში მოყვა, ე.წ კოტეჯების ადგილას. ანსამბლ „ბუბას „წევრი (სოფელი გლოლა) არაჩვეულებრივი ადამიანი, კოლორიტული, რაჭული ხალხური სიმღერის კარგი მცოდნე. ძალიან მეგობრული და თბილი ადამიანი.
სამწუხაროს ის არ გამოჩნდა
ძალიან დიდი ტკივილია!
იმედს მაინც არ ვკარგავ!“, - წერს გიორგი უშიკიშვილი.
ცნობისთვის, 3 აგვისტოს შოვი დაიმეწყრა, სტიქიის ზონაში დაღუპულთა რიცხვი 18-მდე გაიზარდა.
🔵„შოვში განვითარდა გლაციოღვარცოფი, ეს არ მომხდარა მდინარის შეგუბებით, ასე რომ ყოფილიყო, მაშინ მეწყრული პროცესები განვითარდებოდა“ - ზურაბ ჯანელიძე
🔵„არ გვაქვს საკმარისი თანხა, რომ სამუშაოები დავიწყოთო... ვისი ბრალი იქნება თუ ერთხელ ჩვენი ხევის გადარევასაც მოჰყვება მსხვერპლი?“ - ქეთი მექერიშვილი
🔵„ჩემს მეზობელს გული გაუჩერდა, 45 წთ-ის განმავლობაში არ გაჩერდა. ომი ჰქონდა სიკვდილთან ჩვეულებრივი და აჯობა!“ - ემოციური ამბავი პოლიციელზე